Krásná a záhadná, země legendárního Draka i rodné místo taijiquan, kterému se společně v taiji Studiu věnujeme. Představit Vám zemi, jako je Čína je pro mne splněným snem. Jak jsme se tam měli?
Společně jsme se vydali na pouť 7,5 tisíce kilometrů od domova, pouť za poznáním nás samotných i krás daleké Číny, jejích zvyklostí, historie, kultury i běžného života jejích obyvatel. Zvolili jsme kvalitu nad kvantitou a společné 3 týdny jsme rozdělili mezi celkem 3 lokality, které jsme zkusili hlouběji prozkoumat a načichnout jejich atmosféru.
Peking, Velká Čínská zeď a tradiční čínská kuchyně
Wudangská škola bojových umění - intenzivní studium čchi-kungu, život ve škole
Wudangské hory - treky ke vzdáleným místům, zapadlým chrámům i na nejvyšší bod hor
Peking - Zakázané město, Tian´an men, tržiště
V Číně jsou dnes v módě vnitrostátní lety. Cenově vyjdou skoro stejně jako doprava rychlovlakem. Ale přiznejme si, tolik času to zase neusnadní a kdo v Číně nikdy nejel vlakem, jako by tam ani nebyl. Dvě osmihodinová cesta vlakem dělí Peking a Wudangshan, jeli jsme tam i zpět a cestu využili nejen k částečnému vnitřnímu zpracování všech všech zážitků, ale i k odpočinku :)
Po dobu pobytu nám počasí převážně přálo, na pár dní jsme ale zažili i "opravdovou Čínu" - velké horko, krutý déšť a Wudangské hory nám připravily i překvapení ve formě nízkých mraků a vlhka. Zažili jsme tak Čínu divokou, autentickou a v mnoha ohledech nepředvídatelně krásnou.
Kromě cvičení ve škole bojových umění, které bylo hlavním a nejdůležitějším bodem našeho programu (i když ale asi jen z mého pohledu) a určitě si o něm povíme více na některé z našich akcích, jsme stihli nahlédnout i do města a jeho okolí. Zažili jsme cvičení v parcích, Velkou Čínskou zeď, Zakázané město, malé lokální restaurace pro místní i různá tržiště. Přála jsem si představit studentům, kteří se na cestu vzdali, Čínu autentickou, tak, jak jsem si ji zamilovala. I když je snadné jezdit všude taxíkem, snažili jsme se jezdit městkou hromadnou dopravou. Ochutnali jsme tak velikost Pekingského metra v plné šíři.
Ve Wudangských horách jsme neváhali a ušli neskutečné množství schodů nejen tradičně v noci na východ slunce, ale i na poutní místa, která byla po staletí navštěvována, ale zatím nepatří do zrekonstruované části národního parku. Byli jsme zkrátka v přírodě, ukrajovali na cestě krok za krokem, schod za schodem a užívali si ticha a síly přírody.
Zajímalo by Vás, jak jsme se měli? Jaká byla cesta a co se nám nejvíce líbilo? Jaký byl život ve škole? Neváhejte a přijďte se podívat na povídání o Číně, které pro Vás chystáme ve středu 21.8.2024 od 18:00 hodin v Taiji Studiu (Lidická 10, Praha 5).
Těšíme se na Vás a všem, kteří se pobytu účastnili z celého srdce děkuji za krásné 3 týdny i za to, že jste mi dovolili Vám Čínu přestavit :)
Vaše Marti
Comments